W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum przystąpiło do projektu
„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.
Liderem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej a partnerem Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze. Środki na projekt pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnianie i wdrożenie modelowych rozwiązań.

W ramach projektu wybrani przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów uczestniczą  w szkoleniach i warsztatach, których efektem ma być wypracowanie programu współpracy między wymienionymi grupami. W celu zdiagnozowania aktualnej sytuacji przeprowadzono na terenie szkoły debaty, z których wnioski zostały podsumowane podczas wspólnych warsztatów. Przyjęto zadania do realizacji, które mają usprawnić komunikację pomiędzy szkołą i rodzicami, oraz integrację nauczycieli, rodziców i uczniów. Kolejne warsztaty już  w maju, a na nich dalsze prace nad większym zaangażowaniem i współpracą wszystkich środowisk na terenie naszego gimnazjum.

24.04.2014

[ inne aktualności ]